W ostatnią sobotę maja odbył się w Sokołowsku festyn integrujący mieszkańców naszej miejscowości. Imprezą Towarzystwo Rozwoju Sokołowska oficjalnie zainaugurowało obchody 150-lecia powstania uzdrowiska, a przy okazji także 10-lecia istnienia naszego stowarzyszenia. Obok świetnej zabawy, był czas na zaprezentowanie idei programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

Nie tylko zabawa


Festyn związany był z inauguracją obchodów 150-lecia Sokołowska jako uzdrowiska oraz aktywizacją szerokiego grona mieszkańców Sokołowska oraz gminy Mieroszów do włączenia się w obchody. Ważnym elementem tej imprezy była integracja mieszkańców wokół idei odnowy wsi nawiązując do wspaniałej przeszłości tego miejsca. W ubiegłym roku dzięki Programowi Odnowy Wsi Dolnośląskiej, w Sokołowsku zrealizowany został pierwszy etap projektu zagospodarowania projektowanego Skweru im. Krzysztofa Kieślowskiego. Jesteśmy przekonani, że poprzez promocję działań podejmowanych w ramach odnowy wsi i budowę pozytywnego wizerunku Sokołowska, przyciągniemy do naszej miejscowości więcej turystów.

Sport na pierwszym miejscu

Festyn był też doskonałą okazją na zakończenie sezonu dla najmłodszych lokalnych sportowców trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sokołowsko”. Z pewnością największą niespodzianką było pojawienie się trenera Aleksandra Wierietielnego, który wręczył nagrodę najlepszej biegaczce ostatniego sezonu Kamili Żuk. Wieczorem na telebimie ustawionym przy Pensjonacie Leśne Żródło wspólnie kibicowaliśmy naszemu koledze z Sokołowska - Pawłowi Sindrewiczowi, który brał udział w Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Sztangi leżąc. Mistrzostwa te odbywały się w Killeen w USA, a Paweł zajął 3 miejsce.

Podczas festynu przy muzyce bawili się najmłodsi mieszkańcy, a późnym wieczorem także ich rodzice. Był czas na zjedzenie pieczonych kiełbasek i słodkich wypieków pań z Sokołowska, a później przeprowadziliśmy konkursy, gry i zabawy z symbolicznymi nagrodami.

festyn4
festyn4 festyn4
festyn14
festyn14 festyn14
festyn10
festyn10 festyn10
festyn11
festyn11 festyn11
festyn7
festyn7 festyn7
festyn12
festyn12 festyn12
festyn8
festyn8 festyn8
festyn6
festyn6 festyn6
festyn3
festyn3 festyn3