Drukuj
Kategoria: Z Sokołowska

Przyłącz się do społecznej inicjatywy odbudowy Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i stworzeniu w tym miejscu Międzynarodowego Laboratorium Kultury, wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju miejsca krzyżowania się kultury, sztuki, architektury i ekologii na skalę międzynarodową!

Projekt jest bardzo ambitny i zapewne jego realizacja potrwa kilka lat. Ale czy nie warto wyznaczałać sobie ambitnych celów? Sanatorium dr Brehmera było w czasach swojej świetności znane w całej Europie, było historycznie pierwszym nowoczesnym uzdrowiskiem, na którym wzorowały się znane kurorty takie jak np. Davos w Szwajcarii. Po odbudowie i rekonstrukcji tego obiektu, i zrealizowaniu naszego celu, Sokołowsko będzie sławne nie tylko w Europie, ale na każdym kontynencie. Będzie wizytówką Europy, Polski, Dolnego Śląska, i wszystkich gmin, które skorzystają na rozwoju Sokołowska finansowo, kulturalnie, gospodarczo i społecznie. Plan rekonstrukcji Sanatorium dr Brehmera będzie realizowany wg projektu międzynarodowej grupy architektów - Japończyka Hiroyuki Mae oraz Polaka Tomasza Grzyba, wybranych w drodze konkursu.

W projekt zaangażowali się i go popierają najwybitniejsi polscy artyści, m.in. Hanna Krall, Zbigniew Preisner, Maja Komorowska, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i wielu innych.

Już w sierpniu odbędą się w Sokołowsku pierwsze międzynarodowe warsztaty filmowe prowadzone przez Roberta Glińskiego pod patronatem Pani Marii Kieślowskiej. Wydarzenie to organizujemy wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Filmową w Łodzi oraz szkołą Filmową FAMU w Pradze. Na imprezie oficjalnie ogłosimy otwarcie ruchu społecznego na rzecz odbudowy Sokołowska i stworzenia w tym miejscu Muzeum Krzysztofa Kieślowskiego.

Do realizacji odbudowy Sanatorium Brehmera i stworzeniu w nim Międzynarodowego Laboratorium Kultury potrzebne są znaczące środki, zatem każda pomoc jest bezcenna! Zachęcamy do współpracy sponsorów, instytucje, partnerów biznesowych i zwykłych-niezwykłych ludzi.

Zuzanna Fogtt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dominik Dobrowolski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
[MF: artykuł przekazany przez: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ www.insitu.pl ]