W ramach kolejnego etapu zagospodarowania Placu Kieślowskiego (pl. Żółty) ustawiono 4 (Historia, Turystyka, Przyroda, Plan miejscowości) z 6 zaplanowanych tablic informacyjnych.

Tablice są w 4 wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, angielskiej i czeskiej.

Mimo wcześniejszego sprawdzenia tablic przed oddaniem do druku na tablicy Turystyka znalazły się błędy które zostaną skorygowane m.in. fragment tekstu polskiego w niemieckim oraz zamiana miejscami tzw. Zielonych Urwisk ze szczytem Włostowej.

Ciągle są prowadzone prace nad zbieraniem nazw miejscowych (przedwojennych i powojennych) z tego względu aktualizowaną wersję panoramy Gór Suchych będziemy zamieszczać na naszej stronie w dziale Turystyka (tam też będzie uwzględniona poprawka dotycząca lokalizacji najwyższych szczytów: Koziny i Średniaka) wraz z opisem.

W przyszłości planuje omówienie kilkudziesięciu nazw w naszych górach używanych przez: przedwojennych i obecnych mieszkańców, leśników, turystów itp. Z góry dziękuje za pomoc. Informacje (nazwa, lokalizacja - opis, jakie środowisko używa/-wało danej nazwy) można przesyłać przez formularz.

Mamy nadzieję, że nowe tablice ułatwią poznawanie Sokołowska i naszych gór.

Prace nie zostały zakończone - podejście do tablic zostanie wyłożone kostką.

Historia
Historia Historia
Przyroda
Przyroda Przyroda
Turystyka i...
Turystyka i mapa Turystyka i mapa