Logo Towarzystwa Rozwoju Sokołowska

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i Towarzystwo Rozwoju Sokołowska zapraszają na II Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej, który odbędzie się 10 czerwca w Sokołowsku. Zaczynamy o godzinie 10.30 koło Pensjonatu „Leśne Źródło” wspólną rozgrzewką i pokazem prawidłowego poruszania się z kijami NW.

W tym roku przyjęliśmy nową formułę imprezy – poza rekreacyjnym przejściem przez malownicze wzgórza otaczające Sokołowsko, odbędą się również zawody. Uczestnicy będą mogli wybrać trasę pięcio- lub dziesięciokilometrową. Rywalizacja odbywać się będzie pod okiem sędziów. Zwycięzcy mogą liczyć na znakomite nagrody, a wszyscy uczestnicy festiwalu, również ci, którzy nie zamierzają konkurować, będą mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, które w ubiegłym roku przyciągnęło 250 miłośników Nordic Walking.

Trasy prowadzą przez urokliwe ale i wymagające Góry Suche w okolicach Sokołowska i dają możliwość wypoczynku w wiatach turystycznych typu skandynawskiego – charakterystycznych nie tylko w Danii, ale też dla Gminy Mieroszów.

Udział w imprezie mogą wziąć całe rodziny – wszystkim uczestnikom zapewniamy drobny poczęstunek. Festiwal będzie nie tylko okazją do zapoznania się z technikami chodzenia z kijami; poza częścią sportową przewidujemy szereg atrakcji. W to niedzielne popołudnie nie zabraknie więc okazji do dobrej zabawy; w programie jest m.in. koncert zespołu country WEST BB z Wrocławia i konkurs wiedzy o powiecie wałbrzyskim z nagrodami. Zapraszamy!

Imprezę objął honorowym patronatem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń oraz Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Program Festiwalu:

09.00 – 10.45 – zapisy uczestników

10.45 – 11.00 – wspólna rozgrzewka i pokaz prawidłowego poruszania się z kijami NW

11.00 – start zawodników na dystansie 10 km w kategoriach: kobiety i mężczyźni

11.15 – start zawodników na dystansie 5 km w kategoriach: kobiety i mężczyźni

Możliwość pokonania trasy rekreacyjnie - do wyboru 5 i 10 km.

Szczegółowy przebieg trasy (mapa, opis, profil, pliki dla GPS)

13.30 – 14.00 – konkurs wiedzy o Powiecie Wałbrzyskim i podsumowanie sezonu przez UKS Sokołowsko

14.00 – 14.30 – wręczenie nagród zwycięzcom i dyplomów uczestnikom marszu

15.00 – 16.30 – koncert zespołu country WEST BB z Wrocławia

Zapraszamy całe rodziny!

Zapewniamy drobny poczęstunek dla uczestników,

dyplomy i znaczki pamiątkowe.

Możliwość wypożyczenia kijków.

Dla zwycięzców cenne nagrody.

Atrakcje dla dzieci, konkursy i zabawy w wiosce indiańskiej.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów regulamin.pdf