Polish (Poland)

Nowość! Obejrzyj filmy

Nowość! Obejrzyj filmy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Udostępniamy nowy dział: Filmy

Obecnie można obejrzeć tam, publikowany już wcześniej w dziale historia, przedwojenny film o Sokołowsku oraz nowy nie publikowany wcześniej film o Sokołowsku i działaniach TRS.

Dział będzie rozbudowywany o nowe podkategorie.

Zapraszamy!

Komentarze 

 
+1 #2 Rysiek Szumielewicz 2011-04-01 22:21
Rysiek Szumielewicz:
Panie Piotrze Kabata! Pana wypowiedź o A.E.Brachvogel świadczy o wyjątkowym dyletantyzmie. A.E.B żył w latach 1824-1878, nie mógł więc żyć w latach międzywojennych w Görbersdorf. Żył tu w latach 1850-1853. Ze względów finansowych, po plajcie firmy ojcowskiej prowadzonej przez starszego brata, musiał sprzedać nabyty wcześniej domek i opuścił Görbersdorf podejmując pracę zarobkową za 20 talarów gaży.
Freudenschloß też nie został wybudowany przez Bolka II, na co wskazują dokumenty z Glatz.Należał do Czech i był przeciwwagą dla śląskiego Hornschloß.
Cytować
 
 
+2 #1 Rysiek Szumielewicz 2011-03-26 12:59
Na filmie "Sokołowsko z dawnych lat", Hans Kriebel, jeden z dwóch żyjących jeszcze przedwojennych mieszkańców Görbersdorf, rozpoznał Beuchlera, właściciela sanatorium "Am Buchberg". Jest on w scenie z psem. Że Beuchler miał słabość do bokserów można wyczytać w "Spacerku przez Görbersdorf" u Marka Hostyńskiego na nk.
Cytować