Polish (Poland)

Nadzieja na przystanek przy dawnej poczcie

Nadzieja na przystanek przy dawnej poczcie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Dnia 27.01.2011 radne Rady Miejskiej Mieroszowa z okręgu Sokołowsko zorganizowały spotkanie w sprawie utworzenia dodatkowego przystanku w Sokołowsku – koło dawnej poczty. Kwestia ta powracała już wielokrotnie w rozmowach z mieszkańcami, kilka razy też podejmowano działania w tym względzie, niestety bez oczekiwanych efektów. Dlatego też po raz kolejny zorganizowano w tej sprawie spotkanie, na które zaproszono: przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Urzędu Miejskiego w Mieroszowie, Sołtys Sokołowska, dyrektora PKS Kamienna Góra, a także lokalnych przewoźników.

Spotkanie przebiegło w dwóch etapach – najpierw omówiono wszystkie wymogi formalne niezbędne do utworzenia nowego przystanku, następnie zebrani udali się na ulicę Pocztową, by sprawdzić, czy nie ma tam żadnych przeszkód natury formalnej, które nie pozwoliłyby na  utworzenie przystanku koło dawnej poczty.

Jak się okazało, nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem pozwolenia ze Starostwa Powiatowego. Niestety inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o lokalnych przewoźników. Muszą oni wyrazić chęć korzystania z drugiego przystanku, gdyż Starostwo Powiatowe nie ma żadnych możliwości „przymuszenia” kierowców busów do korzystania z niego. A póki co, stoją oni na stanowisku, że: nie da się tego zrobić, że za drogie koszty, że niewykonalne jest ustalenie nowego rozkładu dla tak dużej liczby przewoźników działających na trasie Mieroszów – Wałbrzych itd, itp…

Na szczęście na koniec spotkania pojawiło się światełko w tunelu. Możliwe jest, iż kursy na trasie Wałbrzych – Mieroszów (z uwzględnieniem nowego przystanku) uruchomi PKS Kamienna Góra. Dodatkowo, jedna z firm transportowych świadcząca usługi przewozowe na omawianej trasie też zaczęła rozważać taką możliwość.

Następnym etapem będzie złożenie przez radne z miejscowości Sokołowsko wniosku o utworzenie dodatkowego przystanku autobusowego w Sokołowsku do Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi i Transportem Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Jest jeszcze mnóstwo szczegółów do uzgodnienia i dopracowania, ale może tym razem sprawa przystanku przy ulicy Pocztowej zakończy się sukcesem.

Katarzyna Ubik

Zapraszamy do brania udziału w sądzie (po prawej stronie) [Marcin Fila]

Komentarze 

 
+2 #3 Kanibal Lektar 2011-02-09 13:15
Myślę że przystanek koło poczty to pomysł ok,ale dołożyłbym jeszcze kilka progów spowalniających .Niektórzy przewoźnicy mylą prędkość 50 km/h z prędkością 50 mph.
Ten przystanek bardzo ułatwi życie naszym seniorom, a progi spowalniające zwiększa bezpieczeństwo na naszych wąskich uliczkach.
Cytować
 
 
0 #2 matka 2011-01-31 20:05
Ja tylko przypominam, że przystanek przy starej poczcie zlikwidowano po tragicznym wypadku na szkolnej. Wiemy jaki charakter ma nasza miejscowość, spacerujący ludzie po ulicach (bo chodników właściwie nie ma), bawiące się dzieci na ulicy, rowerzyści. Często występujący na drogach piach wzbijany w powietrze przez przejeżdżające samochody. Drogi nie przystosowane do ciężarów dzisiejszych autobusów.
Czy nie powinno zależeć nam na zmniejszaniu ruchu w miejscowości ? Czy będący ciągle w pośpiechu przewoźnicy nie stworzą nam większe zagrożenie dla naszych dzieci ? Kto na siebie weźmie taką odpowiedzialnoś ć ? Dlaczego nasza radna broni i słusznie mieszkańców Wałbrzycha przed możliwym zwiększeniem się ruchu ciężarówek z kamieniołomu a nie widzi problemu jaki się wytworzy w Sokołowsku ? I niech ktoś nie mówi, że ograniczymy prędkość w Sokołowsku. W tej chwili jest 40km/h i zobaczcie z jaką prędkością wjeżdżają do Sokołowska
Cytować
 
 
+2 #1 Endi 2011-01-31 14:22
Nasi przewoźnicy... Im się po prostu nie chce: koszt przejechania 400 m dalej jest żaden a dodanie 2 min. do rozkładu... Bez komentarza...
Jak poczują pieniądze i tak będą jeździć ;-)
Cytować