Klaus Maria Brandauer Gościem Specjalnym Festiwalu „Sokołowsko Festiwal - Hommage à Kieślowski”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gościem Specjalnym II edycji Festiwalu Filmowego „Hommage à Kieslowski” będzie wybitny austriacki aktor Klaus Maria Brandauer. Festiwal odbędzie się w dniach 7-9 września w Sokołowsku, na Dolnym Śląsku.

 

Klaus Maria Brandauer to jeden z najsłynniejszych współczesnych niemieckojęzycznych aktorów. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu rola Hendrika Höfgena w filmie „Mefisto”(1981) wyreżyserowanym przez Istvána Szabó. Za to wybitne osiągnięcie został uhonorowany główną nagrodą na festiwalu w Cannes. Z kolei za drugoplanową rolę w "Pożegnaniu z Afryką" otrzymał Złotego Globa i był nominowany do Oscara. Poza tym aktor występował w takich filmach, jak „Nigdy nie mów nigdy” o przygodach Jamesa Bonda, „Biały kieł”,„Wschodząca gwiazda” oraz „Tetro” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Aktor od wielu lat jest związany z teatrem - od połowy lat 90. XX wieku jest jednym z najpopularniejszych aktorów scen niemieckojęzycznych. Klaus Maria Brandauer próbował także swoich sił jako reżyser – zadebiutował w 1989 roku filmem „Georg Elser - Einer aus Deutschland”.

 

Spotkanie z aktorem odbędzie się w sobotę 8. września w kinie Zdrowie w Sokołowsku przy ulicy Głównej 36. Tego samego dnia, w ramach festiwalu, odbędzie się projekcja filmu „Mefisto” Istvána Szabó oraz przedpremierowy pokaz filmu „Manipulacja” Pascala Verdosci z Sebastianem Kochem i Klausem Maria Brandauerem.

 

Podczas 3 dni festiwalu publiczność obejrzy ponad 50 filmów, które zaprezentowane zostaną w kinie Zdrowie oraz na dwóch ekranach plenerowych. W programie festiwalu znalazły się polskie i zagraniczne filmy, które „dialogują“ z twórczością autora „Dekalogu“ – zostaną pokazane filmy Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Heleny Třeštíkovej, Jacka Bławuta, Marcina Bortkiewicza, Małgorzaty Szumowskiej, Marcela Łozińskiego, Doroty Kędzierzawskiej oraz Grega Zglińskiego. Festiwal to także wydarzenia towarzyszące – pomiędzy filmami odbędą się panele dyskusyjne i prelekcje z udziałem twórców filmowych, gości specjalnych i krytyków. Dawni współpracownicy i przyjaciele Krzysztofa Kieślowskiego, reżyserzy i osoby związane z branżą filmową opowiedzą o wspólnej pracy z Krzysztofem Kieślowskim oraz o pokazywanych filmach.

Więcej szczegółów na stronie www.insitu.pl

Kontakt: Jagoda Barankiewicz, 502 627 521, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.