Polish (Poland)

Na Ziemi Wałbrzyskiej mamy jedno z najlepszych schronisk górskich w Polsce!

Na Ziemi Wałbrzyskiej mamy jedno z najlepszych schronisk górskich w Polsce!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

Schronisko PTTK „Andrzejówka”  w Górach Kamiennych zdobyło 2 miejsce w Rankingu Schronisk Górskich magazynu turystyki górskiej "N.p.m.", sierpień 2011. W II Rankingu schronisk górskich „n.p.m.” zwyciężył obiekt na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim, od ponad 40 lat prowadzony przez Marię Gowin. Na drugim miejscu znalazła się Andrzejówka w Górach Kamiennych, na trzecim tatrzańska „Stara Roztoka”, na czwartym Pasterka w Górach Stołowych, a na piątym schronisko pod Łabskim Szczytem w Karkonoszach. Najgorszy okazał się obiekt na Hali Szrenickiej w Karkonoszach. Na ocenę złożyły się cztery główne kryteria: wyżywienie, warunki noclegowe i sanitarne oraz atmosfera. W poprzedniej edycji rankingu – w 2009 roku - „Andrzejówka” miała 5 miejsce. Obiekt prowadzi Tomasz Świtoń.

andrzejowka
andrzejowka_wne...

Komentarze 

 
+3 #2 precz z Murillo! 2011-08-10 09:58
Powinniście zrobić wszystko, aby ocalić to miejsce i jego okolice, bo rozbudowa istniejącego kamieniołomu i rozwalenie góry Klin pod kolejny staje się coraz bardziej realne. Czy wyobrażacie sobie widok Bukowca zamienionego na jedną wielką kopalnianą dziurę? Jeśli nie, to zacznijcie w końcu myśleć ...
Cytować
 
 
+3 #1 Kopacz melafiru 2011-08-10 07:33
Ciekawie się złożyło, bo na Ziemi Wałbrzyskiej mamy też jednego z najwybitniejszy ch szkodników turystycznych w Polsce !
Cytować