Polish (Poland)

II Festiwal Nordic Walking

II Festiwal Nordic Walking

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Logo Towarzystwa Rozwoju Sokołowska

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i Towarzystwo Rozwoju Sokołowska zapraszają na II Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej, który odbędzie się 10 czerwca w Sokołowsku. Zaczynamy o godzinie 10.30 koło Pensjonatu „Leśne Źródło” wspólną rozgrzewką i pokazem prawidłowego poruszania się z kijami NW.

W tym roku przyjęliśmy nową formułę imprezy – poza rekreacyjnym przejściem przez malownicze wzgórza otaczające Sokołowsko, odbędą się również zawody. Uczestnicy będą mogli wybrać trasę pięcio- lub dziesięciokilometrową. Rywalizacja odbywać się będzie pod okiem sędziów. Zwycięzcy mogą liczyć na znakomite nagrody, a wszyscy uczestnicy festiwalu, również ci, którzy nie zamierzają konkurować, będą mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, które w ubiegłym roku przyciągnęło 250 miłośników Nordic Walking.

Trasy prowadzą przez urokliwe ale i wymagające Góry Suche w okolicach Sokołowska i dają możliwość wypoczynku w wiatach turystycznych typu skandynawskiego – charakterystycznych nie tylko w Danii, ale też dla Gminy Mieroszów.

Udział w imprezie mogą wziąć całe rodziny – wszystkim uczestnikom zapewniamy drobny poczęstunek. Festiwal będzie nie tylko okazją do zapoznania się z technikami chodzenia z kijami; poza częścią sportową przewidujemy szereg atrakcji. W to niedzielne popołudnie nie zabraknie więc okazji do dobrej zabawy; w programie jest m.in. koncert zespołu country WEST BB z Wrocławia i konkurs wiedzy o powiecie wałbrzyskim z nagrodami. Zapraszamy!

Imprezę objął honorowym patronatem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń oraz Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Program Festiwalu:

09.00 – 10.45 – zapisy uczestników

10.45 – 11.00 – wspólna rozgrzewka i pokaz prawidłowego poruszania się z kijami NW

11.00 – start zawodników na dystansie 10 km w kategoriach: kobiety i mężczyźni

11.15 – start zawodników na dystansie 5 km w kategoriach: kobiety i mężczyźni

Możliwość pokonania trasy rekreacyjnie - do wyboru 5 i 10 km.

Szczegółowy przebieg trasy (mapa, opis, profil, pliki dla GPS)

13.30 – 14.00 – konkurs wiedzy o Powiecie Wałbrzyskim i podsumowanie sezonu przez UKS Sokołowsko

14.00 – 14.30 – wręczenie nagród zwycięzcom i dyplomów uczestnikom marszu

15.00 – 16.30 – koncert zespołu country WEST BB z Wrocławia

Zapraszamy całe rodziny!

Zapewniamy drobny poczęstunek dla uczestników,

dyplomy i znaczki pamiątkowe.

Możliwość wypożyczenia kijków.

Dla zwycięzców cenne nagrody.

Atrakcje dla dzieci, konkursy i zabawy w wiosce indiańskiej.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów regulamin.pdf

Komentarze 

 
+1 #7 Maga 2012-07-22 18:26
Mi wszystko podobało się, zwłaszcza dobór trasy. Miła atmosfera, rewelacyjnie zorganizowane zawody, dość bogaty poczęstunek dla zawodników jak na wpisowe 5 zł! Nagrody super! Gratuluję organizatorom, pomysłodawcom i wszystkim zawodnikom!
Cytować
 
 
+3 #6 BOGDAN 2012-06-12 21:05
BOGDAN Z POZNANIA , BARDZO FAJNIE ZORGANIZOWANA IMPREZA NIE CHODZI TYLKO O NAGRODY TYLKO O FAJNIE STWORZONA ATMOSFERE I MILYCH ORGANIZATOROW DLA MNIE WSZYSTKO JEST OK DUZY POZYTYW
/ ZEBY IMPREZY ORGANIZOWANE W POZNANIU BYLY TAKIE , ALE SA DO KITU / A W SOKOLOWSKU BYLO SUPER POLECAM
Cytować
 
 
+1 #5 szlaku 2012-06-12 13:51
Nie chciałbym aby moja krytyka została potraktowana jako działanie destruktywne bo zależy mi aby jak najwięcej działo się w moim regionie, w mojej okolicy. Ale chciałbym przede wszystkim aby imprezy tego typu przyciągały nie tylko miejscowych miłośników form aktywnego wypoczynku, ale również z całej Polski bo na tym głównie polega promocja regionu. Impreza pod kątem atmosfery super, trasa i jej zabezpieczenie super (doceniam pracę całego sztabu), ale zwróciłem uwagę na niedociągnięcia , których nie powinno się bagatelizować na przyszłość. Ze swojej strony chciałbym jedynie przeprosić za swój mocny ton który mógł nieco podciąć skrzydła tym którzy poświecili sporo swego czasu i wysiłku przy organizacji. Za to szacun... Pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #4 szlaku 2012-06-12 11:33
Do organizatora, bo chyba się nie zrozumieliśmy...

Właśnie diabeł tkwi w szczegółach...
Regulamin to coś takiego, co powinno być przestrzegane na każdych zawodach, zarówno przez uczestników jak również sztab organizatorski.

Zawodnik jeśli nie spełnia jakiegoś punktu, łamie regulamin i jest dyskwalifikowan y. W tym przypadku to Organizator dostaje czerwoną kartkę, ale oczywiście niczego to nie zmienia, a jedynie krzywdzi kilka osób...
Od razu zaznaczam, że nie chodzi tu o mnie, bo byłem czwarty. Niemniej jednak fakt jest faktem... regulamin był "złamany" przez "jego twórców". Teraz to niczego nie zmieni, ale chciałem dać sygnał, by w przyszłości Organizator bardziej rzetelnie podszedł do organizacji imprezy, a przede wszystkim do tego, co sam pisze, bo przez to bierze na siebie pewną odpowiedzialnoś ć.

Tłumaczenia, że "Przed zawodami doszliśmy do wniosku..." są nie na miejscu i nie mają niczego wspólnego ze sprawiedliwości ą. Pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #3 grzegorz 2012-06-12 08:43
Witam ,mam podobne zdania jak (szlaku), tutaj nie chodzi o drogie nagrody,ale jeżeli chcieliście zawody,to medale pamiątkowe byłyby na miejscu,dla tych co na pudle ,wysiłek trzeba nagradzać i trzymać się regulaminu,któr zy sami napisaliście .
Szkoda ,żeby to psuło całą miłą imprezę ,pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #2 organizator 2012-06-12 07:47
Rzeczywiście w regulaminie napisaliśmy
"Zwycięzcy w klasyfikacji kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach za I – III miejsce
otrzymują dyplomy i nagrody"
Czytając to możemy dojść do wniosku, że powinno być 12 nagród (2 dystanse X 3 miejsca kobiety i mężczyźni)
Przed zawodami doszliśmy do wniosku , że będzie bardziej sprawiedliwie, jeżeli rozdzielimy klasyfikację również na wiek.
Chyba się Pan zgodzi , że to bardziej sprawiedliwe. Ponieważ posiadaliśmy już przydzielony budżet na wcześniejszą klasyfikację, musieliśmy te 12 nagród jakoś rozdzielić, Postanowiliśmy
dać nagrody tylko za I miejsca a za pozostałe dyplomy z poszczególnymi miejscami, które jeszcze rano w niedzielę były dodrukowywane (24 dodatkowe).
Dodaliśmy również (co nie zapisano w regulaminie) trzy dodatkowe nagrody.
Myślę , że zrobiliśmy wszystko co możliwe aby nagradzanie było sprawiedliwe, inaczej główne nagrody zgarnęliby młodzi a starsi by nic nie dostali.
Cytować
 
 
+1 #1 szlaku 2012-06-10 15:47
Zapis w regulaminie...

"Zwycięzcy w klasyfikacji kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach za I – III miejsce
otrzymują dyplomy i nagrody"

A rzeczywistość swoje... były dyplomy, ale zabrakło tego "i..."

Skoro oprócz marszu rekreacyjnego była opcja mocnego ścigania się... warto było trzymać się chociaż regulaminu, bo teraz nie rozumiem jaka różnica była między rekreacją a ściganiem się... kartka papieru zwana "dyplomem"... głupi tandetny medal, pucharek czy statuetka już jakoś by się prezentowała, a tak... lipa... Czy tak wygląda promocja miejscowości, regionu???

Nie musi być bogato... warto przestrzegać tego co jest zapisane w regulaminie, a to będzie połowa sukcesu...
Cytować