Rok 2013 jest dla mieszkańców  Sokołowska pełen nowych wyzwań. Jednym z ciekawszych w którym  biorą aktywny udział są szkolenia komputerowe realizowane w ramach projektu Rozwój kapitału ludzkiego Aglomeracji Wałbrzyskiej poprzez wzrost kompetencji ICT jej mieszkańców finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”. Udział w projekcie jest szansą dla jego uczestników na podniesienie kompetencji komputerowych i poznanie nowych technologii. Dzięki zajęciom uczestnikom nie straszne są podstawy obsługi komputera, edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny i Internet.

 

Szkolenia kończą się egzaminem ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych), który jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

W Sokołowsku na Świetlicy Sołeckiej przez dwa miesiące 12 mieszkańców miało możliwość szkolenia i pogłębiania wiedzy informatycznej. Szkolenia przebiegały w bardzo miłej atmosferze wzajemnej pomocy i wsparcia. Wszyscy uczestnicy zajęć poradzili sobie ze zdaniem egzaminu , gdyż ich zapał do nauki, otwartość na nowe wyzwania i wspólna praca są godne  naśladowania.

Niedługo wszyscy uroczyście odbiorą Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych.

 

W pażdzierniku rozpocznie się kolejny kurs. Oferta szkoleniowa skierowana jest do osób w wieku od 18 do 64 roku życia z wykształceniem co najwyżej średnim. Szkolenia będą się odbywać na Świetlicy Sołeckiej w dogodnych godzinach dostosowanych do grup.

Zainteresowanych udziałem  w szkoleniu komputerowym proszę o kontakt do 15 września na adres email

Bernadyna Grzeszuk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 501 59 22 27