Tegoroczna szósta już edycja Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej w Sokołowsku, przebiegła w wesołej i rodzinnej atmosferze.

{pgslideshow id=61|width=320|height=240|delay=3000|image=L|pgslink=1}

           

W niedzielę 4 września do startu zgłosiło się niemalże 250 zawodników, którzy zmierzyli się dystansem 3 lub 5 kilometrów. Na szczególną uwagę i nagrodzenie zasłużyły dwie Panie w wieku 80+, które w dodatku nie były ostatnie na mecie. Trasy marszu przebiegały malowniczymi szlakami Gór Suchych i uliczkami Sokołowska, a przewodnikami, którzy prowadzili i zamykali grupy byli Anna Wtulich, Karolina Turkowicz i Kamila Żuk. Nie lada wyzwanie dla zawodników, gdyż Karolina i Kamila to utytułowane biathlonistki, zajmujące najwyższe podia m.in. w Biathlonowych Mistrzostwach Polski i Świata. Uczestnicy, jak i kibice, po marszu mogli skosztować tradycyjnej kiełbasy z rusztu, lokalnych przysmaków w postaci kiszonych ogórków, serów, pieczywa i ciast, przygotowanych przez mieszkańców Gminy Mieroszów oraz wygrawerować swoje imię i nazwisko na pamiątkowym medalu.

Każdy również mógł spróbować swych możliwości na laserowej strzelnicy biathlonowej i przekonać się, jak ciężko jest oddać pięć celnych strzałów „na stójce” po pokonaniu dystansu co najmniej 3 kilometrów. Losowanie nagród rzeczowych zakończyło Festiwal, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, sołectwo Sokołowsko, Gmina Mieroszów, a także wszyscy, którzy chętnie swoją pracą wsparli wydarzenie. Nad bezpieczeństwem startujących czuwały zastępy OSP z Mieroszowa i Sokołowska oraz GOPR. Gratulujemy wszystkim i spotykamy się za rok na 7 Festiwalu Nordic Walking również w Sokołowsku.